1. Anasayfa
  2. Teknoloji

En İyi 5 Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

En İyi 5 Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi
0

Merhabalar, en iyi ücretsiz stok fotoğraf siteleri listemize hoş geldiniz. Günümüzde grafik tasarımcılardan, medya şirketlerine, reklam projelerinden, görsel iletişimle alakalı sektörlere kadar çoğu profesyonel ve amatör kullanıcı stok fotoğrafları kullanıyor. Bu stok fotoğrafları bulmak bazen işkence haline gelebiliyor, özellikle Google Görseller üzerinde arama yapanlar ücretli seçeneklerle karşılaşabiliyor, çözünürlük sorunları yaşayabiliyor. İşte bu sıkıntılarınızı çözecek birbirinden iyi ücretsiz stok görsel sitelerini sizin için bir araya getirdik.

Unsplash

Listeye en güçlü sitelerden biriyle başlayalım. Konuyla ilgili kişilerin tahmin edeceği gibi Unsplash en çok tercih edilen ve en iyi stok görsel sitelerinden bir tanesi. Büyük miktarda veriyi barındırıyor. Kullanıcılarına tam kullanım lisansı ile yüksek çözünürlüklü fotoğrafları sunuyor. Doğrudan indirip kullanabiliyorsunuz. Aynı zamanda bir fotoğrafçıysanız ve bu projeye destek olmak, çektiğiniz fotoğrafların milyonlarca kullanıcıya ulaşmasını sağlamak için ücretsiz bir fotoğrafçı hesabı oluşturup fotoğraflarınızı yükleyebilirsiniz. *Lisans sözleşmesine dikkat edin. 🙂

Pexels

Pexels bir başka dev sitelerden biri. Geçtiğimiz günlerde veri tabanına ücretsiz stok video özelliğini de ekleyen Pexels hızlı bir yükseliş yakaladı ve en çok kullanılan siteler arasına girmeyi başardı. Unsplas ile benzer özelliklere sahip olan ve güçlü bir alternatif olan Pexels’i deneyebilirsiniz.

Freepik

Tasarımcıların uzun zamandır bildiği ve kullandığı bir başka popüler site. Freepik içerisinde hem ücretsiz hem de premium içerikler bulunuyor. Ücretsiz kısmı da küçümsenmeyecek kadar dolu bir stok sitesi. Aynı zamanda PSD dosyaları, çizimler, vektörel dosyalar gibi görsel tasarım öğelerini de içerisinde barındırıyor.

Rawpixel

Rawpixel çoğunlukla yurt dışında ilgi görüyor. İki farklı hizmet modeli bulunan Rawpixel’de Freepik gibi kullanıcılarına hem ücretsiz hem de premium içerikleri aynı anda sunuyor. Rawpixel’de üzerinde daha çok işlem yapılmış fotoğraflar ve tasarımlar bulunuyor. Ücretsiz kısmı da hayli kullanışlı.

Pixabay

Bir başka en iyi stok görsel sitesi ise şüphesiz Pixabay. Pexels ve Unsplash ile benzer bir yapıda olan Pixabay güçlü bir arşive sahip.

Sizin en çok tercih ettiğiniz ücretsiz stok görsel sitesi hangisidir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir