1. Anasayfa
  2. Gündem

Filiz Başkan Efes Selçuk’u anlattı

Filiz Başkan Efes Selçuk’u anlattı
0

Efes Selçuk adı altında kentin markalaşması ve tanıtımı aşamasında çok yol kat ettiklerini belirten Filiz Başkan; “1980’lerde Selçuk Belediye Meclisi kararıyla geçen logoda Efes Selçuk Belediyesi yazıyor. Biz aslında sadece o logonun okumasını yaptık.  “Efes Selçuk” markasını oluşturmanın en iyi yolu Efes ile Selçuk’un bütünlüğünü sağlayabilecek etkinlik ve organizasyonlarla o kompozisyonu tamamlayabilmekti. Aslında gelen ziyaretçilerin sayısını arttırmak kadar kent ekonomisine geri dönebilmesini sağlamak gibi de bir amacımız vardı. Bugün geldiğimiz noktada sadece Efes Selçuk değil, İzmir değil tüm Türkiye “Efes Selçuk’u” içselleştirdi” dedi.

HALK İÇİN HALKLA BERABER

Görev süresi boyunca çalışmalarının gelişen şartlar doğrultusunda “5 Hedef 50 Proje” başlığının ötesinde yer aldığına dikkat çeken Filiz Başkan; “Aday adayıyken bir şeyleri yazıyorsunuz ve onları uygulamak istiyorsunuz.  Sonra hiç düşünmediğiniz başka bir durumla karşı karşıya kalıyorsunuz. Misal, Efeslim Kart Projemiz var. Benim projelerimin içerisinde böyle bir şey yoktu ama bir baktık ki bir şeye ihtiyaç var. O yüzden yapmış olduğumuz projelerin yanı sıra karşılaştığımız zorluklara karşı ne yaptığımız çok önemli.  Pandemi denen bir krizle karşılaştık. Dediğim noktada bir gün halkın ucuz ve güvenilir gıdaya ulaşabilmesi için pandemi döneminde pazar tezgâhı açıp da soğan satacağım hiç yoktu.  Aslında 5 yıl içerisinde biz halk için halk ile el ele bir kampanya yürüttük” diye konuştu.

İYİ Kİ BAŞKAN OLDUN FİLİZ

Sosyal belediyecilik başlığı altında öğrencilere verilen Ulaşım Desteği, Eğitimhane Projesi ve İlk Cep Harçlığı Projesi gibi projelerin geri dönüşlerine değinen Filiz Başkan; “İnsana dokunan projeler benim için ayrıca kıymetli. Biliyorsunuz ekonomik krizden en çok etkilenen eğitim almaya çalışan gençler oluyor. Bu anlamda hayata geçirdiğimiz projelerin geri dönüşlerini aldığımda; “İyi ki başkan oldun Filiz, iyi ki devam ediyorsun diyorum” dedi.

HİÇBİR İCRA DOSYAMIZ YOK

Beş yıl içerisinde Efes Selçuk Belediyesi’nin mali olarak kazandığı ivme hakkında bilgi veren Filiz Başkan; “Hiçbir icra dosyamız yok. Allah’a şükür emekçimize hiçbir borcumuz olmadığı gibi emekli olan arkadaşlarımızın ikramiyeleri ve tazminatları da ödendi.  Öteki taraftan Adalet ve Kalkınma Partisi zamanında esnaflar belediyeye mal vermek istemiyorlardı. Şu anda bütün esnaflarımızla çalışıyoruz. Aslında belediyenin parasını tekrar kente kazandırıyoruz. Şu an gayet iyi bir ekonomik durumumuz var” dedi.

Gelecek dönem için dayanıklı kent vurgusu yapan Filiz Başkan; “Pandemi, ekonomik kriz ve deprem bize kriz belediyeciliğini öğretti. İşte biz bu yüzden “Dayanıklı Kent” konferansını yaptık. Kentlerin pandemi, ekonomik kriz ve deprem hariç birçok şeye karşı dayanıklı hale gelmesi lazım. Pandemi ya da ekonomik kriz bize şunu öğretti; “Kentli kendine ve kentlisine sahip çıkarsa, o döngüyü sağlarsa işte o dayanıklılık oluşuyor” dedi.

NE YAPACAĞIMIZI BİLİYORUZ

Önümüzdeki dönem için projelerinin hazır olduğunu belirten Filiz Başkan; “Bütün değerlerimize sahip çıkarak, katlayarak ve bundan sonraki noktada da hiçbir şekilde o kararlılıktan vazgeçmeyerek bir belediye başkanlığı yapacağız. Şimdiye kadar koruduk, kalkındırdık. Halkın talepleri, kentin dayanıklı hale gelmesi ve bundan sonraki bütün adımların da önceden yapmış olduğumuz projeleri sürdürülebilir hale gelmesiyle birlikte çok daha olgun bir şekilde ne yapacağımızı biliyoruz. Çünkü dümenin başındayız” dedi.

Kaynak : duzgunhaber.com.tr

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir