1. Anasayfa
  2. Oyun

En İyi 5 Masa Oyunu

En İyi 5 Masa Oyunu
0

Merhabalar, en iyi masa oyunları listemize hoş geldiniz. Sizlere arkadaş ve ev ortamında en çok tercih edilen birbirinden keyifli kutu oyunlarını listeledik. Sizin oynarken en çok eğlendiğiniz favori masa oyununuz hangisi lütfen bizimle paylaşın. 🙂

Uno

Son zamanlarda popülerliği artan bir kutu oyunu. Mobil cihazlar ve bilgisayara dijital versiyonunun çıkmasıyla ciddi bir kitleye erişen ve oynarken gerçekten eğlendiğiniz bir oyun.

Uno temelde bir kart oyunu, farklı renk gruplarının ve sayıların olduğu, joker, yön değiştirme gibi oyunu heyecanlı yapan ekstra içeriklerin olduğu bir oyun.

Risk

Strateji sevenler için vazgeçilmez bir oyun olma yolunda ilerliyor. Yine dijital versiyonun çıkması ve ücretsiz olmasıyla birlikte bilinirliği artan bir kutu oyunu. Arkadaşlar arasında birbirinin toprağını fethederek ayakta kalan son oyuncu olmaya çalıştığınız yer yer çok çekişmeli olan bir strateji oyunu.

Tabu

Tabu uzun yıllardır grup eğlencelerinin vazgeçilmezi. Bir kelimeyi yasaklı kelimeleri kullanmadan takım arkadaşlarına anlatarak puan kazandığımız tabu oyunu uzun saatler boyunca eğlenebileceğiniz bir etkinlik.

Jenga

En sevilen oyunlardan bir tanesi de jenga. Jenga da bir taktik oyunu. Ahşap bloklarıüst üste koyarak her oyuncunun sırayla bir bloğu çekip en üste yerleştirmesiyle oynanır. Dengenin oldukça önemli olduğu bu oyun konsantrasyon ister.

Monopoly

Çok eskilere dayanan ve hala popülerliğini koruyan bir kutu oyunu. Emlak borsasına atılıp, bölgeler aldığın, kiraladığın ve oyunun en zengin kişisi olarak rakiplerini elemeye çalıştığın rekabetçi bir oyun.

Sizin favori kutu, masa oyununuz nedir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir