1. Anasayfa
  2. Yaşam

En İyi 5 Soğuk Kahve

En İyi 5 Soğuk Kahve
0

Merhabalar, en iyi soğuk kahveler listemize hoş geldin. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte soğuk kahve tüketimi de oldukça arttı. Bu listede en çok tercih edilen ve çok tüketilen beş farklı soğuk kahveyi sizler için derledik.

Senin favori soğuk kahven listede yoksa aşağıdaki yorum alanından bizimle paylaşabilirsin.

Cold Brew

Cold Brew yeni nesil kahvecilerin çoğalmasıyla daha çok gündeme gelse bile tarihi 1600 lü yıllara kadar dayanır. Diğer soğuk kahvelerden farkı soğuk su ile bekletilerek demlenmesidir.

Diğer soğuk kahveler kahveye buz konularak hazırlanırken Cold Brew 15-20 Saat arasında soğuk suyla buzdolabında bekletilerek hazırlanır.

Ferahlatıcı ve enerji veren bir içecektir. Günümüzde sıkça tüketilir.

Iced Mocha

Soğuk Mocha en çok tercih edilen bir başka soğuk kahve çeşididir. Bu lezzetli kahve süt, espresso ve buz ile yapılmaktadır. Farklı aromalar ile zenginleştirilmiş çeşitleri bir çok kahvecide bulunabilir.

Iced Americano

Kahveyle birlikte süt tüketmeyi sevmeyenler için espresso, buz ve soğuk su ile hazırlanan serinletici bir soğuk kahve çeşididir.

Yoğun espresso içerdiği için yorgunluk giderici ve enerji veren bir etkisi vardır.

Frappe

En sık tüketilen kahvelerden bir tanesi Frappe’dir. Sallanarak skae yöntemi veya karıştırılarak blendır yöntemi ile hazırlanabilir. Bu yöntemlerin kullanılma sebebi Frappe’yi olabildiğince köpüklü yapmaktır.

Diğer soğuk kahvelerden farklı olarak frappeye sonradan buz eklenmez yapımı sırasında eklenir ve karıştırılarak kahve ile buzun etkileşime geçmesi sağlanır.

Iced Latte

Ülkemizde en favori soğuk kahvelerden bir tanesi soğuk Latte’dir. Özellikle yağlı süt, espresso ve buz ile hazırlanır.

Kahve severlerin sık sık tükettiği bir soğuk kahve çeşidi.

Sizin en sevdiğiniz soğuk kahve hangisi, yorumda bekliyoruz. 🙂

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir